понеділок, 10 листопада 2014 р.

Ліки з книжкової полиці або... Бібліотерапія : потенційні можливості та основні завдання

Дивлячись на ситуацію у нашій країні, котра змушує багатьох людей, м'яко кажучи, понервувати, хотілося б внести у їхнє буденне життя сповнен різних справ та проблем, щось таке, що змогло б їх відволікти, заспокоїти, розвеселити, а можливо й допомогти у розв'язку того чи іншого питання. Тому гадаю, що місія бібліотекаря полягає у тому, щоб незалежно від ситуації, бувши тонкими психологами та вивідувачами душі, могли вчасно подати хороші ліки - книги.
На сьогодні, бібліотерапія, як допоміжний засіб лікування, розвинута у багатьох країнах світу.
Бібліотерапія - лікування людини словом, книгою.
В офіційній науці немає точного сформульованого визначення бібліотерапії, але всі зарубіжні і вітчизняні вчені єдині в тому, що бібліотерапія займається вивченням особистості
читацького сприйняття під час хвороби і розробці способів психологічної корекції за допомогою підібраної літератури.
Неменш важливим і актуальним питанням є різновид літератури, що застосовується у бібліотеці. Корисною є дитяча, гумористична література, як засіб заспокоєння і зняття болю - це твори Н. Носова, В. Драгунського. Серед зарубіжних творів найбільш популярні історії про Карлсона і Вінні Пуха. 
Серед людей пенсійного віку домінують повісті і романи В.П. Астафьєва, Ф.А. Абрамова, В.І. Белова, Ю.В. Бондарева, А.П. Платонова, В.Г. Распутіна, М.А. Шолохова, В.Тітова, а також вірші М. Рубцева і С. Єсеніна.
Але жодна книга в світі не мала такої цілющої дії на людину, як Біблія. До неї часто зверталися О. Пушкін, Л. Толстой, Ф. Достоєвський, А. Ахматов, Б. Пастернак, Й. Бродський, І. Тальков.

Немає коментарів:

Дописати коментар